Memoriál Vojty a Balka, Hýskov

20. září se konala poslední letošní soutěž okrsku. Zúčastnilo se 5 družstev mužů a 3 družstva žen. Soutěž byla zahájena v 10 hodin. První se běžela štafeta žen. První úsek: překonání příčného břevna a okénka. Druhý úsek: rozpojení a spojení hadic a přemístění hasicího přístroje . Při rozběhu broumských a přílepských žen došlo k pádu, nebo kolísání hasičáku, tudíž došlo ke zdržení těchto štafet. Vítězná štafeta patří Malým Přílepům Modrým. V mužské kategorii se překonávalo též příčné břevno, následovala bariéra. Druhý úsek měla mužská i ženská družstva stejný. Muži, až na broumské a chyňavské, kterým spadl hasičák, proběhli štafetu bez zjevného zádrhelu. Pak následovala přestávka na přípravu dráhy k plnění disciplíny požární útok. Počasí soutěži přálo, bylo téměř bezvětří a slunečno.

Čas hýskovských mužů, kteří běželi první, budou chtít družstva pokořit. Hýskovským se časomíra zastavila  v čase 27, 46s. Následují Malé Přílepy, které i po lehčím zádrhelu na sání, dosáhli na čas 23, 47s. Muži z Broum provedli excelentní útok. Lhotečtí proudaři byli utopeni a nedoběhli k čáře nástřiku, ale i tak šlapou broumským na paty. Chyňava předvedla svůj standart na 3 B.

Po úpravě vzdálenosti terčů se běžely útoky žen v pořadí Malé Přílepy Modré, Broumy a Malé Přílepy. Ženy z MPM a Broum předvedly standartní útoky na široké hadice. Za Malé Přílepy běžel levého proudaře muž.

Jen ještě pro zajímavost, družstvo žen Malé Přílepy Modré funguje v našem okrsku třetím rokem a potřetí za sebou  tuto soutěž vyhrály a tudíž vyhrály i putovní pohár. Dle pravidel jim už zůstává v držení a příští rok ho nemusejí vracet.

VÝSLEDKY  štafety                  požární útok           celkově

ŽENY:

MPM             30, 73s                    20, 10s                  1.

Broumy          37, 73s                    23, 02s                 3.

MP                 33, 14s                    22, 20s                  2.

MUŽI:

Hýskov           27, 96s                   27, 46s                    5.

MP                  28, 12s                   23, 47s                    3.

Lhotka             26, 07s                   23, 57s                    4.

Broumy           28, 52s                   22, 38s                     2.

Chyňava         34,, 28s                  20, 68s                     1.

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Memoriál Vojty a Balka, Hýskov

 1. Vážení vedoucí činitelé okrsku,
  chcete abych znovu dělal hlavního rozhodčího na okrskové soutěži v požárním sportu v Chyňavě. Já s tím nemám problém, ale stále nemohu na stránkách okrsku možnost najít a asi žádný sbor SDH, – PROPOZICE SOUTĚŽE -. Kdy budou přístupné na Vašich stránkách. Jsou pro všechny podstatná věc, aby každý věděl co může, případně nemůže.
  Na místě v den konání Vám jsou k ničemu.
  A upozorňuji, že už tomu nerozumím, údajně byly schváleny na poslední okrskové schůzi, a ta byla kdysi.
  Děkuji za odpověď.

  Zdeněk Malý

Komentáře nejsou povoleny.