Závod všestrannosti 11. 10. 2014

Čtvrtý ročník soutěže ZPV probíhal jako už tradičně v obci Malé Přílepy.

Soutěže se poprvé účastnili Mladí hasiči z Malých Přílep a Hýskova, kteří soutěž zahájili. Jako každoročně se soutěžilo ve střelbě ze vzduchovky, vědomostí z požární ochrany, z uzlování, topografie, zdravovědy a šplhu. Za každý nesplněný úkol byly připočteny družstvu trestné body. Trestný bod = trestná minuta.

Za ženy se zúčastnila družstva z Malých Přílep, Žloukovic, Broum, Nenačovic a Záluží. Nejrychlejší na trati byly ženy z Broum, cestou ale posbíraly 8 trestných minut / 5 za střelbu a 3 za šplh/. Druhé nejrychlejší bylo družstvo z Malých Přílep. Ženy z MP získaly nejméně trestných bodů. Byly to 3 body za šplh. Pod 30 min. se co do rychlosti zdolání tratě dostalo ještě družstvo ze Záluží, které získalo trestné minuty pouze na střelbě a to plných 9.Na nenačovické ženy časem pod 40 min., ale s 21 trestnými minutami, které získaly hlavně v uzlování a ve střelbě, zbylo poslední 5. místo. Žloukovické ženy střílely za 7 tr. bodů, a v uzlování též  trochu zazmatkovaly.

Mužů bylo na startu stejně jako žen, tedy 5 družstev. Nejrychlejší, co se pohybu na trati týče, byli jednoznačně muži ze Přílep, trať zdolali za 23, 59 minut, ale pokazili střelbu / 2 TM/, uzlování /3 TM/ a šplh /3 TM/. Celkem získali 8 trestných minut a to je odsunulo za první Záluží, které bylo v běhu uprostřed soutěžních družstev, ale nezískalo ani jednu trestnou minutu. Jako jediné ze všech zúčastněných soutěžících. Následují muži Hýskov, které zaskočila střelba, topografie a šplh. S celkem 12 TM skončili na krásném 3. místě. Časem 35min na trati se může pochlubit SDH Otročíněves, která získala 12 TM. Zradila je správná muška, uzlování a šplh. Poslední Zdice, měli čas jen o necelou minutu horší než Otročíněves, ale s bezkonkurenčně největším počtem získaných trestných minut za střelbu, uzlování, topografii, a šplh, celkem 27 TM se nedalo předpokládat lepší umístění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.