Okresní kolo v PS 28. 5. 2016

Okresní kolo v požárním sportu se původně mělo konat v Hudlicích, po nějakých komplikacích se soutěžilo opět v Chyňavě. Mužských družstev bylo přítomno 11, ženských 17, když k tomu připočítáme ještě 4 družstva dorostenců, pak máme  celkem 32 soutěžních družstev a to je pořádná dávka na organizaci.

Ale jak jsme zvyklí, organizace klapala od začátku až do konce, pouze trochu zmatku s přihlášenými dorosteneckými družstvy, protože jedno se neodhlásilo a vůbec nedorazilo. Soutěž byla klasicky organizovaná: 100m překážek ženy, které běžely stejně jako po přestavění dráhy muži, člunkově. Štafety mohly běžet 2 za jedno družstvo. Celkem dvě ženská družstva si vysloužila neplatné pokusy, většinou za špatnou předávku. Současně s pokusy žen na dráze štafet, probíhaly požární útoky mužů. Potom se družstva vyměnila a štafety vyběhli plnit muži, zatím co ženy s chystaly k útokům. Také v mužských štafetách bylo několik neplatných pokusů. Ne všechny pokusy byly zdařilé, ale soutěžní družstva byla s výsledky  celkem spokojena.

Berounský okres jedou do Vlašimi reprezentovat obě družstva z Chyňavy. Tato družstva čeká náročná příprava a tréninky, aby mohla s klidným svědomím říci, dali jsme do toho všechno co jsme mohli a možná ještě trochu něco víc. Chuť a radost z reprezentování svého okresu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.