Okrskové kolo v PS 14. 5. 2016

Soutěže se zúčastnilo 5 družstev mužů a 3 družstva žen. Okrskové kolo se konalo, jako každoročně v Chyňavě, počasí soutěžícím přálo . Po nástupu se připravovala současně družstva žen i mužů na 100m překážkového běhu. Po ukončení pokusů, se technika i závodníci přesunuli k plnění disciplíny Požární útok. Tuto disciplínu zahajovali muži z Malých Přílep, kteří si z překážkového běhu přinesli 2. body, požární útok se celkem vyvedl a časem 33, 73s skončili na 2. místě. Následující SDH Hýskov – po překážkách 3. místo, svůj pokus ukončili časem 55, 30s a celkově se umístili na 3. místě. Stradonice po stovkách 4. místo a svůj pokus v požárním útoku nedokončili. Následující SDH Chyňava měli nejlepší překážkové časy a stejně tak i PÚ – čas: 30, 10s. Poslední, Železná se umístila jak na 100m překážkového běhu, tak na PÚ na posledním 5. místě. Oni vlastně k útoku ani nenastoupili. Protože se zúčastnilo 5 družstev, postupují do Okresního kola dvě družstva – Chyňava a  Malé Přílepy.

Ženy Chyňava po překážkách v součtu časů 75, 60s – 2. místo. Ženy Malé Přílepy, se součtem 88,83s – třetí místo, ženy Malé Přílepy Modré součtem časů 72, 67s – místo první. Po zkrácení dráhy na požární útoky žen a krátké přestávce nastoupily chyňavské ženy, svůj nepovedený pokus ukončily v čase 36, 62s. Žena na savcích bojovala s nasazením a sešroubováním savců. Malé Přílepy, tady byl problém na nástřiku a výsledný čas – 46, 40s je neposunul kupředu, naopak si poslední místo pojistily. Malé Přílepy Modré předvedly velmi pěkný útok, který ukončily v čase 28, 10s. Ženská družstva, která se účastní okrskových kol jdou všechna do Okresního kola.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.