soutěž o Pohár Berounky

První sobota v září patřila v hasičském sportu na našem okrese Poháru o Berounku. Tady se jedná o soutěž v netradičním provedení člunkové štafety, pro obě družstva stejná s výjimkou prvního úseku, kdy ženy překonávají 100m vzdálenost bez překážky, na muže na prvním úseku čeká bariéra. Následují překážky v pořadí kladina, příčné břevno a céčka připojená na rozdělovač. Letos poprvé byla soutěž uzpůsobena i pro družstva mladých hasičů, ti měli soutěž bez štafetového běhu, pouze jeden útok.

Štafety mužů vyhráli stradoničtí ve velmi pěkném čase 1, 15s, následovalo je družstvo Malých Přílep s časem 1, 24s na třetím místě muži Jánská, čas 1, 28, 46s, těsně před Hýskovem ( 1, 30, 60s) se umístili od Příbramě dorazivší muži z Věšína ( 1, 30, 57s) a na posledním 6. místě skončili muži Žloukovice ( 1, 57, 45s).. Útoky probíhají též netradičně a to tak, že všechno vybavení se musí postupně dodat na dráhu, smontovat savce a sát přímo z řeky, nastartovat soutěžní stroj a vypořádat se se sestřelením cíle.  Stradonice měli i nejlepší PÚ ( 1, 02s), Malé Přílepy jim šlapali na paty časem 1, 07s, v rychlém sledu pokračují Věšín, Hýskov, Žloukovice, s neplatným pokusem na posledním místě za PÚ končí Jánská. Celkově zvítězili muži ze Stradonic, druzí byli muži Malé Přílepy, 3.m. Věšín, 4.m. Hýskov, 5.m. Žloukovice, 6.m. Jánská.

Ženy měly jen dvě soutěžní družstva: Žloukovice a Malé Přílepy. Obě disciplíny vyhrály ženy z Malých Přílep ( štafeta 1, 37, 95s  PÚ – 1,45s), druhé, žloukovické ženy dosáhly časů – štafeta 2, 03, 16s a PÚ – 2, 25s

Mladí hasiči se podělili o umístění střídavě

Hýskov ml. 0, 27s – 1. místo, Malé Přílepy ml. 0, 30s – 2. místo

Hýskov st. 0, 24s – 2. místo, Malé Přílepy st. 0, 23s – 1. místo

Celkově se klání na Berounce vydařilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.