Memoriál Petra Žáčka

Poslední sobotu v srpnu se uskutečnil další ročník Memoriálu Petra Žáčka v Chyňavě.

Přítomná družstva provedou dva požární útoky a lepší výkon se započítává do konečného pořadí. V družstvech mužů mohou být ženy a naopak. Do Chyňavy přijela dvě družstva žen – Broumy a domácí Chyňava. Za muže se zúčastnili Lhotka, Zaječov, Broumy, Jánská a Chyňava. Soutěž se běžela na 2B. Hned po losování nastal problém pro SDH Lhotka. Kluci měli rozbitý soutěžní stroj, museli opravovat a proto šli poslední. Soutěžní stroj nemělo družstvo z Jánské, se zapůjčením vypomohli zaječovští.

Broumy ženy předvedly první PÚ v čase 25, 27s, který byl lepší než druhý ( 38,18s), kdy se levé proudařce nepodařilo připojit proudnici. Chyňavské ženy v prvním útoku nenabraly ( 61,81s). Do konečného pořadí promluvily druhým pokusem – čas 29,75s, kterým broumské nepokořily a skončily na druhém místě.

Také některým mužským družstvům se nedařilo dle jejich představ. Jánská si špatně poskládala hadice na platě a po rozběhnutí a částečném roztáhnutím předvedli ukázkový uzel z céček i béček. Strojník bez zkušeností, jak v takovém případě postupovat, neustále tlačil vodu do hadic, až hrozilo prasknutí. První pokus byl prohlášen za neplatný. Druhý pokus předčasně ukončil rozhodčí, neboť si myslel, že je již nastříkáno. Proto Jánská dostala ještě třetí šanci, kterou nevyužila a časem 44,06s skončila poslední. Muži Broumy předvedli první útok v čase 18,32s ( druhý pokus 19,52s) a tímto  časem zvítězili.  Chyňavský pravý proudař během prvního útoku prostříkl, konečný čas 21,17s. Druhý pokus Chyňavy byl za koš v kádi prohlášen neplatným. Časem z prvního pokusu se umístili muži Chyňava na druhém místě. Zaječov začal neplatným pokusem. Druhým pokusem  se umístili časem 29,85s na 4. místě. Po opravě stroje nastoupila Lhotka jako poslední družstvo a časem 22,63s z prvního útoku se umístila na 3. místě. Čas Lhotky by byl jistě o něco lepší kdyby se jim neskutálel koš a nerozhodil koncovky hadic. V druhém pokusu pravý proudař krutě prostříkl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.