Závod požární všestrannosti 14.10. 2017

Branný závod všestrannosti Malé Přílepy 14. 10. 2017

V jednom z posledních nádherných víkendů v říjnu se konal další, ročník v branném závodě všestrannosti.

Letos se účastnilo rekordních 21 družstev, z toho 10 družstev žen, 4 družstva mladých hasičů, zbytek tvořili muži.

Také letos se družstva při svém startu řídila trasou vyznačenou fáborky. Na prvním  stanovišti, tradičně bojovala družstva se vzduchovkou i se svým uměním vyrovnat zrychlený dech s přesnou muškou. Zde soutěžící povětšinou nasbírali nejvíce trestných minut. Následovalo stanoviště, kde soutěžící předvedli, jak se vyznají v hasicích přístrojích a v hasičských značkách.  Na  topografickém stanovišti nad Nenačovicemi zorientovali mapu a určovali azimut různých objektů v okolí. Uzlování některá družstva zvládla na jedničku, jiná zaváhala a posbírala i 6 trestných bodů, zkrátka nervozita. I zdravověda nadělala některým družstvům potíže. Pak následoval táhlý výstup zpět ke vsi, a na dětském hřišti poslední úkol: přešplhat vzdálenost cca 5m. Celkově, jak mužům, tak i ženám dělala největší problémy střelba ze vzduchovky. Nejhůř dopadlo družstvo muži Jánská s 10 trestnými body za střelbu, naopak nejlépe ze střelby vyšla obě družstva Zdic – B s 1 a A s dvěma trestnými body. V ženách si v této disciplíně nejlépe vedl sbor ze Záluží, pouze 2 tr. body, se 3 body vyvázlo družstvo Žloukovic, s 9 body nejhůř dopadlo družstvo z Podbrd. Všechny sbory si odnesly nějaký ten trestný bod. Nejdelší čekací čas měly ženy Podbrdy a to 00:04:17.

Na hřišti bylo k dispozici po celou dobu konání soutěže zajištěno občerstvení.

Vyhlášení výsledků proběhlo v přátelské atmosféře a většina závodníků slibuje v příštím ročníku zlepšení, hlavně na střelbě.

Umístění: ženy SDH

 1. Broumy
 2. Záluží
 3. Chaloupky
 4. Malé Přílepy B
 5. Podbrdy
 6. Jánská
 7. Malé Přílepy A
 8. Žloukovice
 9. Zdice
 10. Tlustice

muži SDH

 

1. Malé Přílepy

2.Záluží B

3. Hýskov

4. Zdice B

5. Zdice A

6. Záluží A

7. Jánská

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 194 komentářů u „Závod požární všestrannosti 14.10. 2017

 1. This paragraph is related to web programming is truly good in favor of me as I am website programmer. Thanks for sharing keep it up.

 2. Downloading information from this site is as simple |as clicking the mouse rather than other web pages which shift me here and there on the web sites.

Komentáře nejsou povoleny.