Závod požární všestrannosti 14.10. 2017

Branný závod všestrannosti Malé Přílepy 14. 10. 2017

V jednom z posledních nádherných víkendů v říjnu se konal další, ročník v branném závodě všestrannosti.

Letos se účastnilo rekordních 21 družstev, z toho 10 družstev žen, 4 družstva mladých hasičů, zbytek tvořili muži.

Také letos se družstva při svém startu řídila trasou vyznačenou fáborky. Na prvním  stanovišti, tradičně bojovala družstva se vzduchovkou i se svým uměním vyrovnat zrychlený dech s přesnou muškou. Zde soutěžící povětšinou nasbírali nejvíce trestných minut. Následovalo stanoviště, kde soutěžící předvedli, jak se vyznají v hasicích přístrojích a v hasičských značkách.  Na  topografickém stanovišti nad Nenačovicemi zorientovali mapu a určovali azimut různých objektů v okolí. Uzlování některá družstva zvládla na jedničku, jiná zaváhala a posbírala i 6 trestných bodů, zkrátka nervozita. I zdravověda nadělala některým družstvům potíže. Pak následoval táhlý výstup zpět ke vsi, a na dětském hřišti poslední úkol: přešplhat vzdálenost cca 5m. Celkově, jak mužům, tak i ženám dělala největší problémy střelba ze vzduchovky. Nejhůř dopadlo družstvo muži Jánská s 10 trestnými body za střelbu, naopak nejlépe ze střelby vyšla obě družstva Zdic – B s 1 a A s dvěma trestnými body. V ženách si v této disciplíně nejlépe vedl sbor ze Záluží, pouze 2 tr. body, se 3 body vyvázlo družstvo Žloukovic, s 9 body nejhůř dopadlo družstvo z Podbrd. Všechny sbory si odnesly nějaký ten trestný bod. Nejdelší čekací čas měly ženy Podbrdy a to 00:04:17.

Na hřišti bylo k dispozici po celou dobu konání soutěže zajištěno občerstvení.

Vyhlášení výsledků proběhlo v přátelské atmosféře a většina závodníků slibuje v příštím ročníku zlepšení, hlavně na střelbě.

Umístění: ženy SDH

 1. Broumy
 2. Záluží
 3. Chaloupky
 4. Malé Přílepy B
 5. Podbrdy
 6. Jánská
 7. Malé Přílepy A
 8. Žloukovice
 9. Zdice
 10. Tlustice

muži SDH

 

1. Malé Přílepy

2.Záluží B

3. Hýskov

4. Zdice B

5. Zdice A

6. Záluží A

7. Jánská

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Info a jeho autorem je Marie Malá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 194 komentářů u „Závod požární všestrannosti 14.10. 2017

 1. Wow! this cartoon type YouTube video I have viewed when I was in primary level and at this time I am in college and seeing that once more at this time.

 2. I don’t waste my free time in watching videos however I be keen on to read content on net and get updated from most up-to-date technologies.

 3. If you apply these techniques for increasing traffic on your own blog, I am obviously you will notice the difference in few days.

 4. Certainly high resolution film quality carries much memory, that’s why it presents improved quality.

 5. This website offers pleasant quality YouTube videos; I always download the dance competition show videos from this web page.

 6. YouTube video lessons are well-known in whole world, for the reason that it is the biggest video sharing website, and I turn out to be too glad by watching YouTube movies.

 7. This website presents fastidious featured YouTube videos; I always get the dance competition show video lessons from this web site.

Komentáře nejsou povoleny.